Unsuk Chin / Igor Sztravinszkij

MImikri / TAVASZI ÁLDOZAT

a Szegedi Kortárs Balett és a Nemzeti Táncszínház közös produkciója
Zene: Unsuk Chin - Su
Fény: Stadler Ferenc Tér: Juronics Tamás

Elvegyülni, hasonulni, eltűnni- védekezésből vagy zsákmányszerzésből. Az evolúció során számos fajtája alakult ki a mimikrinek, a környezethez való megtévesztő azonosulásnak. Az emberi faj a pszichéjében hordozza a mimikri képességét, a személyiség teljes mértékben képes átformálódni, vagy éppen színleléssel beolvadni a többiek közé.  A cél a túlélés, a préda megszerzése, a megtévesztés manipuláció révén.

Unsuk Chin, a Berlinben élő, számos rangos, nemzetközi díjjal kitüntetett dél-koreai zeneszerző mestere Ligeti György volt, többek között Sztravinszkij és Bartók zenéjét is meghatározónak tartja kompozíciós stílusában. 2009-ben bemutatott concertoja, a Su a keleti és a nyugati zenei világot ütközteti. Az ősi kínai hangszer, a sheng és a szimfonikus zenekar dinamikus viszonyában a szólóhangszer hol elvegyül, hol eluralkodik, hol teljesen eltűnik a zenekari hangzásban. Egymás árnyékai, visszhangjai lesznek a hangszerek, hangokkal rajzolva meg egy különös mimikri-jelenséget, ahol nem tudni, ki és kihez hasonul valójában.

 
Táncolják: Czár Gergely, Takács Zsófia,valamint Hortobágyi Brigitta, Palman Kitti, Zsadon Flóra, Csetényi Vencel, Hegedűs Tamás, Horváth M. Gergő, Kiss Róbert, Majer Gábor, Bujdosó Anna, Szigyártó Szandra, Bálint Adél
Játszóhely: Kisszínház

        Szegedi Kortárs Balett és a Budapesti Tavaszi Fesztivál közös produkciója
        Jelmez: Bianca Imelda Jeremias
        Konzultáns: Almási-Tóth András

        Múltjuk hordalékain élő emberek élnek együtt, egymás mellett egy közösségben, melynek valójában semmi célja nincs, csak önmagába zártan létezik. Maguk sem tudják, hova tart mindez, de egyre elviselhetetlenebbé válik a kiúttalanság: együtt kell döntésre jutniuk, hogy megrepedjen az állandóság burka, hogy ki tudjanak törni egy másik létezés felé. Fájdalmas a felismerés, hogy az új, jobb világ születéséhez közös áldozathozatalra van szükség.
        Sztravinszkij „rítusát” most a 21. század szemszögéből újrafogalmazva láthatjuk: mit jelenthet a megváltás, a feláldozás és az áldozattá válás a mai kor emberének. Egy közösség, mely lassan felemészti önmagát, felszámolja a múltat, de nincs helyette semmiféle jövőképe, így nem marad számára más, mint áldozattá válva bizonyítani létezésének és halálának értelmét.

        Táncolják: Szigyártó Szandra, Kiss Róbert, Takács Zsófia, Claudia Elvetico, Hegedűs Tamás, Czár Gergely, Bocsi Petra, Vincze Lotár, Aradi Zsolt, Nier Janka, Kovács Enikő, Bacsó Gabriella, Wéninger Dalma

        Zene / Music: Igor Sztravinszkij
        Fény / Lighting: Stadler Ferenc
        Jelmez / Costumes: Bianca Imelda Jeremias
        Konzultáns / Consultant: Almási-Tóth András
        Balettigazgató / Ballet Director: Pataki András
        Művészeti vezető / Artistic leader: Juronics Tamás

        KOREOGRÁFUS / CHOREOGRAPHED BY JURONICS TAMÁS

        Játszóhely: Kisszínház