Henrik Ibsen A nép ellensége című színművéhez kapcsolódóan, a Szegedi Nemzeti Színház 2016. november 4-i bemutatóját megelőzően.
Időpont: 2016. november 2. 16.30
Helyszín: a Somogyi-könyvtár 1. emeleti folyóiratolvasó-terme
Résztvevők: Bodolay Géza rendező, Sorbán Csaba, Borovics Tamás, Pataki Ferenc színművészek
Moderátor: Gortva Tamás a Radnóti Miklós Gimnázium tanára
Ibsen darabjait saját korában botrányosnak tartották. Felfedező természete, kritikus szemlé¬lete, az erkölcsi problémák fürkészése számos kortársát zavarba ejtette. Pedig csak a klassziku¬sokat követte. A patikusi pályát elhagyva tudato¬san készült drámaírónak. Végigelemezte az ókori drámák alapkonfliktusait, majd áthelyezte saját korába. Művei így lettek annyira időtállóak, hogy mára ő maga vált megkerülhetetlen klasszikussá.
1882-ben írt darabjának témáját egy újságcikk¬ben olvasta, majd személyes motívumokkal gazdagította. A főhőst, Stockmann doktort rész¬ben saját magáról mintázta.
Stockmann doktor bűne, hogy felfedezte: a városát felvirágoztató gyógyforrások vize mérgezett. A lakosság, élén a polgármesterrel, aki melles¬leg Stockmann bátyja, nem akar szembesülni az igazsággal. Lassan az egész város a pénz hatalmával és a hivatali korrupcióval küzdő doktor ellen fordul.
Fotóink a közönségtalálkozón készültek.