Öt napon keresztül a Finálé Fesztivál darabjait láthatja a szegedi közönség a kisszínházban. Kisopera, egyperces novellák és táncos revü is szerepel a programban, amelyet magyarországi és határon túli kamara-előadásokból válogattak össze.
Szeged – Mától öt napon keresztül a Finálé Fesztivál darabjait láthatja a szegedi közönség a kisszínházban. Kisopera, egyperces novellák és táncos revü is szerepel a programban, amelyet magyarországi és határon túli kamara-előadásokból válogattak össze.
Hetedik alkalommal rendezi meg a Szegedi Nemzeti Színház a Finálé Fesztivált, amelynek célja, hogy az évad végén keresztmetszetet adjanak más társulatok kamaraszínházi produkcióiból. Mától vasárnapig, vagyis öt napon keresztül láthat még a fesztiválhoz kapcsolódó előadásokat a szegedi közönség a kisszínházban, amelyek közül kettőt határon túli társulat mutat be.
Ma este 7 órától a Baltazár Színház Nézzünk bizakodva a jövőbe című előadása kerül színpadra. A fővárosi teátrum színészei Müller Péter Sziámival és Kováts Krisztával kiegészülve mutatnak be Örkény-egyperceseket, illetve megelevenednek az író levelei és meselevelei is, amelyeket a feleségének és a kisgyerekeinek írt. A különböző részeket Schneider Zoltán élőben megszólaló zenéje köti össze.
Holnap a Szabadkai Színház előadása, a Kemping lesz soron. A zenés-táncos revü a fogyasztói társadalomról és a világ végéről szól, amelyet úszósapkában, napszemüvegben, hűtőtáskával, síléccel, biciklissisakban és nordic-walk botokkal adnak elő a művészek. Pénteken a Babits Mihály Kamaratársulat Presszó-szonátáját lehet megtekinteni, szombaton pedig ismét a Szabadkai Színház kapja meg egy estére a kisszínházat. Az Amadeus című produkciójuk, amelyet bemutatnak, a Városmajori Színházi Szemlén a legjobb előadás díját nyerte meg, a legjobb férfi főszereplő díját pedig Balázs Áron kapta ezért az alakításáért.
A Finálé Fesztivált vasárnap a Maladype Színház és a Qaartsiluni Ensemble közös előadása zárja, amelynek címe: Remek hang a futkosásban. A 2015-ben 75. születésnapját ünneplő Sáry László művének bemutatása különleges alkalmat teremtett a zeneszerző méltó ünneplésére, valamint arra, hogy a produkció a kortárs zeneművészet és a kortárs színházművészet ritka együttállásait kínálja közönségének. A Qaartsiluni Ensemble és a Maladype Színház koprodukciójából létrejött kisoperát Balázs Zoltán rendező, a Maladype Színház művészeti vezetője állította színpadra, akinek alkotói kapcsolata a zeneszerzővel Weöres Sándor Theomachia című oratórikus művének 2003-as nagy sikerű színpadi adaptációjával kezdődött.
Forrás: Délmagyarorszég, 2018. május 23.